Rekuperacja

Znaczenie właściwego montażu rekuperacji

Montaż wentylacji mechanicznej to wbrew pozorom zadanie niełatwe, a każdy błąd może skutkować kosztami remontu. To jednak nie koniec. Źle zamontowana rekuperacja oraz system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w budynku przyczyna się do zmniejszenia wydajności oraz energooszczędności całej wentylacyjnej inwestycji, co nie pozwala na zwrot „zainwestowanych kosztów” w postaci niższych kosztów ogrzewania, ponieważ generuje i stosunkowo wysokie koszty inwestycyjne, i późniejsze, wysokie koszty ogrzewania. Dlatego warto powierzyć to zadanie fachowcom, którzy są w tym temacie kompetentni, będą przestrzegać wszystkich technicznych wymagań i opierać się na dobrze sporządzonym projekcie inżynieryjnym instalacji dobierając rekuperator, który odpowie na konkretne potrzeby i którego cena będzie adekwatna do jakości.

dsc02936
DSC03129 1

Rekuperator w budynku – domy pasywne

Odpowiednia rekuperacja budynku oraz właściwe rekuperatory to jedna z najważniejszych kwestii dalszego użytkowania pomieszczeń, która pozwala na zbudowanie domu pasywnego. Domy takie charakteryzują się znaczną energoosczędnością cieplną. Wyłapują one niejako energię cieplną, która i tak jest wytwarzana w pomieszczeniu i nie dają jej uciec na zewnątrz.
Na tym przede wszystkim polega ich energooszczędność. W przypadku domów pasywnych, energooszczędnych, wyposażenie ich w odpowiednią wentylację mechaniczną nie jest wymagane prawem. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z przepisami nie mogą istnieć dwa systemy wentylacyjne – w razie wybdudowanych kominów grawitacyjnych trzeba je po prostu zaślepić.

DSC03124 1

Cena zakupu niezbędnych elementów oraz przeprowadzenia rekuperacji

Zaawansowane technologicznie rekuperatory zapewniają dokładną filtrację powietrza oraz odzyskiwanie z niego bardzo dużej ilości ciepła, wykorzystanej następnie do podgrzewania wszystkich pomieszczeń w budynku. Oferowane przez nas rekuperatory zostały wyposażone w najwyższej jakości filtry oraz wentylatory gwarantujące wysoką wydajność. Doskonale przefiltrowane powietrze jest zawsze świeże, zdrowe i przyczynia się do wyraźnie lepszego samopoczucia,
Skuteczna wentylacja mechaniczna nie zmusza nas do ciągłego wietrzenia pomieszczeń, często zbyt chłodnym lub zbyt ciepłym powietrzem z zewnątrz. Ceny rekuperacji na rynku wynoszą od 6000-8000 zł netto – brak górnej granicy. My zapewniamy jej profesjonalny montaż, Należy pamiętać, że jest to koszt inwestycyjny, który będzie później zwracany kosztami eksploatacyjnymi.

dsc02929

Znaczenie systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Efektywna wentylacja jest szczególnie przydatna w naszym polskim stosunkowo zimnym klimacie, gdzie roczne koszty ogrzewania pomieszczeń są dosyć wysokie. Warszawa to miasto, gdzie powstaje wiele domów energooszczędnych i pasywnych, których obowiązkowym wyposażeniem jest właśnie wysokiej jakości wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Wysoka jakość produktu musi jednak iść zawsze w parze z profesjonalną jego instalacją. Firma ”WOJWENT” WIELOCH SP.J. zdaje sobie z tego sprawę doskonale. Dlatego oferuje produkty wysokiej jakości, objęte gwarancją, o randze ogólnopolskiej, a także zapewnia ich profesjonalny montaż.

Skontaktuj się z nami