Montaż rekuperacji

Usługi montażowe odpowiedniej wentylacji

Montaż rekuperacji budynku, a później wyregulowanie instalacji to zdecydowanie zadanie dla fachowca. W przeciwnym razie można narazić się na niepotrzebne koszty naprawy czy, co gorsza, niewydajne działanie wentylacji, mimo zakupu wentylacji mechanicznej najwyższej jakości. Montażu dokonuje się na podstawie wcześniej sporządzonego projektu zależnie od tego, czy będzie on przeprowadzany w powstającym czy gotowym już budynku i jest zbyt ważny, aby na nim oszczędzać.

Prace montażowe – przewody rekuperacji

Decydując się na montaż rekuperatora, należy stworzyć najpierw odpowiedni projekt inżynierski. Każdą wentylację, a w szczególności tę mechaniczną, trzeba dobrze zaprojektować. Najkorzystniej jest zaprojektować oraz dokonać montażu wentylacji mechanicznej jeszcze na etapie budowania, przed przeciągnięciem innych przewodów, rozplanować kratki wentylacyjne przed zalaniem stropu, kiedy można je jeszcze estetycznie ukryć we wnękach ścian. Na tej podstawie będzie wykonywana usługa montażowa przez fachowca, co do której będziemy mieli pewność, że w przyszłości rekuperacja będzie przebiegać bez zarzutu a przewody zostaną poprowadzone prawidłowo.

DSC03101 1
dsc02928

Montaż rekuperatora

Istnieje wiele kwestii, o których podczas montażu należy pamiętać oraz je dopilnować. Jak już wspomnieliśmy, wysokiej klasy rekuperator za mało. Montaż wentylacji mechanicznej, jak każda tego typu praca, przebiega etapowo, szczególnie jeśli chodzi o wentylację mechaniczną z gruntowym powietrznym wymiennikiem ciepła. Wtedy montaż taki dzieli się na zewnętrzny i wewnętrzny. Ponadto, należy mieć na uwadze ewentualne kominy grawitacyjne, które trzeba zaślepić (jedna wentylacja w budynku).

Błędy montażowe

Aby montowana wentylacja mechaniczna miała sens i przynosiła korzyść, należy przestrzegać następujących rzeczy:

  • sporządzenie dobrego, dokładnego i zbilansowanego projektu wykonawczego przed przystąpieniem do montażu,
  • zlecenie profesjonalnego montażu najlepszym fachowcom, którzy, w razie potrzeby, doradzą,
  • należy zainstalować w szczelne okna trzyszybowe oraz wykonać podcięcia wentylacyjne (drzwi),
  • zlikwidować wszelkie nawiewniki istniejące w pomieszczeniu,
  • dobrać odpowiednią moc rekuperatora (zbyt słaby rekupurator nie poradzi sobie w większym pomieszczeniu i będzie pracował głośno)
  • zapewnić dobrą izolację kanałów wentylacyjnych
  • zachować swobodny dostęp do zabudowanego rekupuratora w celu jego serwisowania.
Skontaktuj się z nami