Wentylacja mechaniczna nawiewno wywiewna

Postaw na nowoczesność i niższą cenę wentylacji mechanicznej!

Zasadności montażu wentylacji nie trzeba dodatkowo uzasadniać. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że gdyby nie wentylacja komfort naszego życia w domu spadłby diametralnie. Do wyboru jest kilka opcji, wentylacja mechaniczna, czy też grawitacyjna, jednak ostateczna decyzja dotycząca wyboru tej konkretnej powinna być uzależniona przede wszystkim od specyfiki danej inwestycji oraz od zasadności użycia wybranego systemu na danej przestrzeni. Mimo wszystko wiele osób w pierwszej kolejności rozpatruje koszty. Cena wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej jest wysoka, ale z pewnością będzie opłacalna w przyszłości.

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna nie jest tym samym co system wywiewny. Różnica polega na tym, że w systemie wywiewnym wentylatory nie tylko usuwają powietrze z pomieszczeń, ale i dostarczają świeże powietrze. Dostarczane powietrze jest czerpane z zewnątrz, a za pośrednictwem kanałów wentylacyjnych zostaje przekazane do budynku. Pozostałe kanały usuwają nagromadzone zanieczyszczenia, w szczególności z tzw. „brudnych” pomieszczeń, takich jak kuchnia, toalety, łazienki etc. W związku z tym finalna, cena wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej jest wyższa w porównaniu z innymi rozwiązaniami.

Realizacja wentylacji
Wentylacja mechaniczna

Czy cena wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej musi być wysoka?

Warto na początku zwrócić uwagę, że finalna cena wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej jest uzależniona od konkretnego projektu. Nie ma możliwości podania szacunkowych kosztów bez gruntownej analizy potrzeb, oczekiwań oraz specyfiki budynku, w którym ma się znaleźć. Jeśli fachowiec zapozna się z inwestycją będzie mógł podać koszty sprzętu, materiałów, wykonanej usługi oraz inne szczegóły, które będą miały wpływ na ostateczne koszty inwestycji.

Na uwagę zasługuje jeszcze jeden fakt. Wiele osób uważa, że cena wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej w porównaniu z wentylacją grawitacyjną jest o wiele niższa, ale porównywanie obu systemów jest zupełnie bezzasadne. Mimo iż cel jest taki sam, oba rozwiązania działają zupełnie na innej zasadzie. Dlatego montując wentylację mechaniczną należy liczyć się z kosztami, ale i zaletami, których wentylacja tradycyjna nie jest w stanie zaoferować. W WOJWENT cena wentylacji mechanicznej jest konkurencyjna zatem sprawdź naszą ofertę!