GEO SYSTEM

System PRO-VENT GEO

Nowa moda budowlana wymaga stosowania jak najbardziej optymalnych rozwiązań wentylacyjnych. Pierwszorzędną kwestią jest funkcjonalność systemów oraz komfort użytkowania dający wymierny efekt energooszczędnej gospodarki kosztowną energią cieplną. Stąd coraz większą popularnością cieszy się wentylacja mechaniczna gwarantująca odzysk ciepła, najlepiej z zastosowaniem gruntowego wymiennika ciepła, której zadaniem jest zapewnienie skutecznej i niezawodnej wentylacji oraz uzyskanie jak najwyższego poziomu odzysku energii cieplnej. Co więcej, w WOJWENT udowadniamy, że cena wymiennika nie musi być wysoka. Czy warto go zakupić? Dowodzimy, że tak!

Natura dla Ciebie
W trakcie budowy wymiennika ciepła

Gruntowe wymienniki ciepła – ceny

System wentylacyjny wyposażony w gruntowy wymiennik ciepła stanowi rodzaj technologii gwarantujący najwyższy komfort przy niskich kosztach ogrzewania. GEO-SYSTEM to efekt długotrwałych badań przeprowadzanych przez firmę PRO-VENT, które doprowadziły do powstania systemu, na który składa się wysokosprawny, bezprzeponowy GWC PRO-VENT GEO oraz dobierana zależnie od indywidualnych potrzeb danego typu budynku centrala wentylacyjna wraz z odzyskiem ciepła serii MISTRAL GEO. Wykonywana instalacja wentylacyjna powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby uwzględniała konstrukcję budynku, jego bezwładność cieplną, zapotrzebowanie na chłód oraz minimalną moc jednostki wentylacyjnej, a w szczególności w okresie zimowym.

Cena gruntowego wymiennika ciepła

Gruntowe wymienniki ciepła oznaczają mniejsze straty ciepła w sezonie grzewczym oraz osiągnięcie poziomu odzysku ciepła nawet do 96 %. Czy warto je kupić? Oczywiście, że tak! Gwarantują ochronę przed nadmierną suchością powietrza- powietrze jest naturalnie dowilżane i takie trafia do budynku, w szczególności w okresie zimowym oraz zapobiega powstawaniu uczucia duszności oraz zapewnia poczucie przyjemnego chłodu w sezonie letnim, niskie koszty eksploatacji systemu oraz ogrzewania. Cena zatem nie powinna być rozpatrywana wyłącznie pod kątem inwestycji, gdyż korzyści są wymierne i jedyne, jeśli chodzi o ten typ instalacji wentylacyjnej.

Gruntowy wymiennik ciepła w trakcie budowy
Gruntowy wymiennik ciepła

Gruntowy wymiennik ciepła – czy warto?

Funkcjonujący prawidłowo system wentylacji wymaga od klienta w praktyce jedynie wymiany filtrów powietrza, znajdujących się w kasetach filtracyjnych wewnątrz jednostki wentylacyjnej. Koszt kompletu filtrów powietrza dla budynku jednorodzinnego o powierzchni użytkowej do 200 m2 szacuje się na nie więcej niż 100-200 zł w skali roku.
System pełni dodatkowo rolę antybakteryjną tj. znacząco obniża stężenie mikroorganizmów w powietrzu nawiewanym do poszczególnych pomieszczeń w budynku, co potwierdzono licznymi badaniami, opracowanymi między innymi przez Polski Zakład Higieny. Eksploatacja system z gruntowym wymiennikiem ciepła odznacza się wysokim komfortem. Cicha praca systemu sprawia, że wentylacja mechaniczna jest właściwie bezgłośna, o ile dobrana jest odpowiednia jej moc i zapewnia wysoki poziom efektywności energetycznej