Wymiennik ciepła budowa

Wymiennik ciepła – budowa

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów w ofercie firmy znajdują się nie tylko rekuperatory, ale także energooszczędny i nowoczesny gruntowy wymiennik ciepła. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii mogą Państwo zredukować straty ciepła zimą, w naturalny sposób schłodzić powietrze nawiewane do budynku, a także skutecznie filtrować drobnoustroje pochodzące z powietrza. Wymiennik ciepła to urządzenie przeznaczone do wymiany energii cieplnej między co najmniej dwoma mediami, które różnią się od siebie temperaturą. Posiada ono szereg zalet i zapewnia wysoką efektywność działania, powodując, że przebywanie w danym pomieszczeniu staje się bardzo komfortowe. Poniżej prezentujemy praktyczne informacje związane z budową tego typu urządzenia.

Decydując się na zakup wymienników ciepła warto poznać, jaka jest ich budowa. Wieżowa czerpnia powietrza umożliwia pobór świeżego powietrza z zewnątrz budynku oraz jego transport przez system kolektorów do centrali wentylacyjnej. Jej dodatkową rolą jest wstępna filtracja powietrza, dzięki filtrom zgrubnym i drobnym montowanym już przy wejściu do systemu GWC, co umożliwia oczyszczenie powietrza z sadzy, kurzu, pyłków etc. Mata filtracyjna montowana wokół terenowej czerpni powietrza stanowi także skuteczną barierę dla insektów.

Gruntowy wymiennik ciepła
Gruntowy płytowy wymiennik ciepła w trakcie budowy

Jak wygląda budowa wymienników ciepła?

Mówiąc o budowie wymienników ciepła, warto wspomnieć również o rurach kolektorowych Awadukt Thermo marki Rehau, które wykonane zostały z polipropylenu o pełnych ściankach. Szeroka oferta kształtek, ciągów rur umożliwia montaż GWC stosownie do indywidualnych wymagań każdego Inwestora. To co wyróżnia rury Awadukt Thermo to wysoka przewodność cieplna oraz antybakteryjna warstwa wewnętrzna, która pozwala utrzymać zadowalający poziom higieny systemu wentylacyjnego oraz zapobiega rozwojowi mikroorganizmów. Hermetyczność systemu oraz jego wysoka sztywność wzdłużna stanowi higieniczne i pewne rozwiązanie systemowe.

W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z naszymi wymiennikami serdecznie zachęcamy do kontaktu. Nasi doświadczeni specjaliści bardzo chętnie odpowiedzą na każde z nich, tak, by zakup wybranych przez Państwa urządzeń był możliwie jak najbardziej satysfakcjonujący. Zapraszamy!

Skontaktuj się z nami