Rekuperacja Kraków

Rekuperacja to nic innego jak prawidłowa wentylacja budynku. Jest to nowoczesna metoda odzyskiwania energii z zanieczyszczonego powietrza przy pomocy urządzenia o nazwie rekuperator. Rekuperacja Kraków daje o wiele więcej korzyści niż standardowa i tradycyjna metoda wentylacji grawitacyjnej.

Rekuperacja Kraków – w jaki sposób działa?

Rekuperacja sprzyja wymianie zużytego powietrza przy jednoczesnym utrzymaniu stosownej temperatury, niezależnie od pory roku. Oznacza to, że latem powietrze, które dociera do naszego domu jest chłodzone a zimą – ogrzewane. Rekuperator wymienia powietrze przez całą dobę bez przerwy. Budynek jest wentylowany mechanicznie bez potrzeby otwierania okien i utraty ciepła. System rekuperacji można zaprojektować dla każdego budynku. Podczas użytkowania rekuperatora jedyne co musimy zrobić, to regularna wymiana filtra. Dzięki filtracji zanieczyszczone powietrze pozostaje na zewnątrz i nie dostaje się do mieszkania.

System rekuperacji – jakie są zalety korzystania?

Nie jest możliwe wybudowanie nowoczesnego i energooszczędnego domu bez zamontowania w nim dobrego systemy rekuperacji. Zaplanowanie montażu wentylacji mechanicznej podczas budowy domu daje szereg korzyści:

  1. Mniejsze koszty ogrzewania budynku

Ogrzane powietrze jest przekazywane przez rekuperator do nawiewu dzięki czemu koszty ogrzewania możemy zmniejszyć aż do 50%. Nie jest to możliwe przy wentylacji grawitacyjnej.

  1. Ochrona przed smogiem

Obecnie ochrona przed zanieczyszczonym powietrzem jest priorytetem. Rekuperacja Kraków pozwala dostarczyć do pomieszczenia czyste, przefiltrowane powietrze wolne od smogu, wirusów czy bakterii.

  1. Możliwość kontroli działania rekuperatora

Wymianą powietrza w domu można sterować, zwiększając lub zmniejszając intensywność dopływu. Jest to bardzo przydatna funkcja gdy na przykład wiemy, że domowników nie będzie przez jakiś czas w domu lub przy większym natężeniu zapachów z kuchni podczas gotowania.

Inne ale również bardzo ważne zalety korzystania z rekuperacji powietrza to: brak przeciągów w domu, brak owadów czy całkowite wyeliminowanie możliwości wystąpienia w pomieszczeniach pleśni i grzybów.

System mechanicznej wymiany powietrza wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnego budownictwa. Na pewno jest to spora inwestycja, jednak poczynione oszczędności można przeznaczyć na rozbudowę systemu lub naprawę ewentualnych awarii. Rekuperacja to metoda, którą na pewno odczujemy od razu w jakości wdychanego powietrza ale także w naszym portfelu.

Rekuperacja w Krakowie a smog

Wszyscy wiemy, jak bardzo zła jest sytaucja zanieczyszczeń w Krakowie. Nie będzie więc zatem dziwne, że polecamy rekuperację szczególnie mieszkańcom Krakowa.