Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła schemat

Poznaj zalety glikolowego, gruntowego wymiennika ciepła

Gruntowy wymiennik ciepła to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność wśród przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Z pewnością jedną z jego zalet jest prosta konstrukcja. Ponadto instalacja ma wiele wymiernych zalet, które wpływają na jakość funkcjonowania oraz zachowują optymalne warunki utrzymania budynku w okresie letnim i zimowym. Rekuperator może być wyposażony w żwirowy lub glikolowy, gruntowy wymiennik ciepła, a każdy z nich ma odrębny schemat.

Jak wygląda schemat montażu glikolowego, gruntowego wymiennika ciepła?

GWC z pewnością podnosi komfort podczas codziennej eksploatacji pomieszczeń. Wykorzystanie energii z ziemi to świetny sposób, który jest zgodny z nowoczesnymi trendami ekologicznymi i ekonomicznymi. Schemat glikolowego, gruntowego wymiennika wyróżnia dwie metody instalacji. Z jednej strony można wykorzystać meander a z drugiej spirale. W obu przypadkach istotne jest właściwe i szczelne podłączenie instalacji ziemnej, by zapewniała warunki zgodne z przeznaczeniem. Każde uchybienie może prowadzić do nieprawidłowości, których konsekwencje będą widoczne podczas eksploatacji.

Schemat budowy gruntowego wymiennika ciepła zakłada kilka istotnych kroków, które muszą być zrealizowane. Zarówno pierwszy, jak i drugi etap wymagają podejścia i fachowej wiedzy specjalisty, który nie pominie żadnego z istotnych kroków. Na samym początku, prace są związane z jednostką wewnętrzną montowaną przy rekuperatorze, następnie wszystkie kolejne działania skupiają się wokół zewnętrznej instalacji przewodów i połączeniu ich z glikolem. Specjalista musi zadbać o zaplanowanie właściwych wymiarów instalacji zewnętrznej na etapie projektu oraz wszelkie inne działania, które umożliwią prawidłowe uruchomienie systemu rekuperacji z GWC.

Glikolowy GWC – rozwiązanie na trudne warunki terenowe

Największym atutem glikolowego gruntowego wymiennika ciepła, dzięki któremu zyskuje coraz większą popularność, jest możliwość wykonania instalacji w trudnych warunkach terenowych. Żadne grunty bagienne, nasypowe czy zalewowe nie stanowią problemu dla tego rozwiązania.

Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła nie stwarza żadnych ograniczeń, może być więc zamontowany w budynku o dowolnej wielkości. Dodatkowo, zapewnia wysoką wydajność energetyczną. Pozwala na ograniczenie oporów powietrza do wentylacji, za pomocą roztworu glikolu. Glikolowy GWC ma istotny wpływ na koszty eksploatacyjne całego systemu wentylacyjnego.