Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła schemat

Poznaj zalety glikolowego, gruntowego wymiennika ciepła

Gruntowy wymiennik ciepła to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność wśród przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Z pewnością jedną z jego zalet jest prosta konstrukcja. Ponadto instalacja ma wiele wymiernych zalet, które wpływają na jakość funkcjonowania oraz zachowują optymalne warunki utrzymania budynku w okresie letnim i zimowym. Rekuperator może być wyposażony w żwirowy lub glikolowy, gruntowy wymiennik ciepła, a każdy z nich ma odrębny schemat.

Jak wygląda schemat montażu glikolowego, gruntowego wymiennika ciepła?

GWC z pewnością podnosi komfort podczas codziennej eksploatacji pomieszczeń. Wykorzystanie energii z ziemi to świetny sposób, który jest zgodny z nowoczesnymi trendami ekologicznymi i ekonomicznymi. Schemat glikolowego, gruntowego wymiennika wyróżnia dwie metody instalacji. Z jednej strony można wykorzystać meander a z drugiej spirale. W obu przypadkach istotne jest właściwe i szczelne podłączenie instalacji ziemnej, by zapewniała warunki zgodne z przeznaczeniem. Każde uchybienie może prowadzić do nieprawidłowości, których konsekwencje będą widoczne podczas eksploatacji.

Schemat budowy gruntowego wymiennika ciepła zakłada kilka istotnych kroków, które muszą być zrealizowane. Zarówno pierwszy, jak i drugi etap wymagają podejścia i fachowej wiedzy specjalisty, który nie pominie żadnego z istotnych kroków. Na samym początku, prace są związane z jednostką wewnętrzną montowaną przy rekuperatorze, następnie wszystkie kolejne działania skupiają się wokół zewnętrznej instalacji przewodów i połączeniu ich z glikolem. Specjalista musi zadbać o zaplanowanie właściwych wymiarów instalacji zewnętrznej na etapie projektu oraz wszelkie inne działania, które umożliwią prawidłowe uruchomienie systemu rekuperacji z GWC.

Glikolowy GWC – rozwiązanie na trudne warunki terenowe

Największym atutem glikolowego gruntowego wymiennika ciepła, dzięki któremu zyskuje coraz większą popularność, jest możliwość wykonania instalacji w trudnych warunkach terenowych. Żadne grunty bagienne, nasypowe czy zalewowe nie stanowią problemu dla tego rozwiązania.

Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła nie stwarza żadnych ograniczeń, może być więc zamontowany w budynku o dowolnej wielkości. Dodatkowo, zapewnia wysoką wydajność energetyczną. Pozwala na ograniczenie oporów powietrza do wentylacji, za pomocą roztworu glikolu. Glikolowy GWC ma istotny wpływ na koszty eksploatacyjne całego systemu wentylacyjnego.

Skontaktuj się z nami