System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Jaka jest cena systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła ma wyższą cenę, ponieważ została wyposażona w specjalny rekuperator. Stosowana jest najczęściej w zabudowaniach wielorodzinnych oraz jednorodzinnych. Coraz częściej też zajmuje miejsce tradycyjnych rozwiązań, które nie wymagają podłączenia do prądu, a wymiana powietrza następuje przez naturalny cykl i jest oparta na sile wyporu. Największym potencjałem nowoczesnych rozwiązań w zakresie instalacji wentylacyjnej jest możliwość dopasowania zużycia do indywidualnych potrzeb, jak i optymalizacja kosztów w sezonie grzewczym.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to instalacja nieco bardziej skomplikowana, stąd jej wyższa cena. Mimo wszystko to inwestycja, która się opłaca, szczególnie w nowoczesnym budownictwie, które jest nastawione na energooszczędność. Popularność rekuperatorów wynika przede wszystkim z poczucia komfortu, jakości życia i bezpieczeństwa. Stała wymiana określonej ilości powietrza w pomieszczeniu to gwarancja braku zanieczyszczeń i pozbycia się wydychanego dwutlenku węgla. Niewątpliwym atutem naszych rozwiązań jest niezależność. Praca rekuperatorów nie jest zależna od warunków atmosferycznych, tak jak w przypadku wentylacji grawitacyjnej powszechnie stosowanej.

Wentylacja w kuchni w trakcie budowy
Przewody wentylacyjne

System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – czy ich cena się opłaca?

Cena systemu wentylacji z odzyskiem ciepła to zazwyczaj jej największa przeszkoda. Wiele osób obawia się inwestycji, która mogłaby w przyszłości się nie zwrócić. Mimo wszystko warto zaufać parametrom technicznym, które jasno pokazują, jak działa dany schemat i dlaczego jest to zakup, który się opłaca. Opracowana technologia odzysku ciepła umożliwia zmniejszenie kosztów potrzebnych na energię wykorzystywaną do ogrzewania pomieszczenia nawet o kilkadziesiąt procent. To urządzenie, które z powodzeniem jest wykorzystywane w domach budowanych z myślą o energooszczędności.

Zasadniczo, cena takiej wentylacji to od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. System ten mimo wszystko generuje już pierwsze oszczędności w sezonie grzewczym. Wówczas zauważona zostaje korzyść, którą dają instalacje z odzyskiem ciepła. By jednak instalacja spełniła oczekiwania nawet najbardziej wymagających należy o nią dbać i dołożyć wszelkich starań, by cechowała się najwyższym poziomem sprawności i wydajności. Nie bez znaczenia pozostają więc jej cykliczne przeglądy techniczne.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – postaw na eko rozwiązanie!

Decydując się na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła warto wspomnieć, że oprócz wiadomych zalet w postaci oszczędności na ogrzewaniu, rozwiązanie to jest bardzo ekologiczne. Nie dość, że w naszej kieszeni zostaje więcej pieniędzy, gdyż wykorzystujemy energię i ciepło zgromadzone w ziemi to jeszcze stajemy się ekologiczni. To już nie tylko moda, ale raczej obowiązek – biorąc pod uwagę degradację środowiska i stałe ocieplenie klimatu. Postaw zatem na ekologiczne rozwiązanie i wybierz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła! To Ci się opłaci!