Wentylacja – montaż systemów mechanicznej wentylacji

Usługa montażu wentylacji mechanicznej

Montażu instalacji wentylacyjnych nie powinno wykonywać się samodzielnie. Rekuperację budynku należy w pierwszej kolejności zaprojektować, z kolei wykonanie zlecić firmie instalatorskiej. Nieprawidłowy montaż może skutkować niepotrzebnymi kosztami związanymi z remontem budynku. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zlecić tę usługę fachowcom. Tym bardziej, że oprócz montażu należy później wyregulować całą instalację – od tych czynności bowiem zależy, czy cała wentylacja będzie działać sprawnie.

Rekuperator
System wentylacji

Montaż wentylacji

Nasza firma oferuje fachowe przeprowadzenie montażu wentylacji mechanicznej w wybudowanym domu zgodnie z indywidualnym projektem oraz po ustaleniu z nim wszystkich szczegółów, zarówno przed jak i podczas wykonywania prac montażowych. Odpowiednio dobrany system wentylacji pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu, zapobiega gromadzeniu się wilgoci w budynku, a także jest rewelacyjnym źródłem świeżego powietrza. Korzyści zakupu i montażu takiej wentylacji jest zatem wiele.

Cennik montażu wentylacji mechanicznej

Na naszej stronie internetowej udostępniliśmy specjalnie dla Państwa formularz kosztorysu montażu systemów wentylacyjnych. Po jego wypełnieniu i wysłaniu wraz z zaznaczeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych na pewno skontaktujemy się z Państwem w najszybszym możliwym terminie. Cennik montażu wentylacji zależy między innymi od stanu budynku oraz od tego, czy ma być ona z gruntowym wymiennikiem ciepła. Należy pamiętać że w budynku, w którym wybudowane są już kominy wentylacyjne, wentylację grawitacyjną należy zaślepić. Nasz cennik montażu wentylacji jest bardzo korzystny.

Możliwość montażu wentylacji mechanicznej w gotowym domu

Nasza oferta posiada różne dedykowane rozwiązania techniczne. Możliwy jest również montaż wentylacji mechanicznej w użytkowanym już domu. Czym to się w praktyce różni od montażu wentylacji mechanicznej na etapie budowy? Jest na pewno trudniejsze i tym bardziej wskazany jest udział profesjonalisty w tym przedsięwzięciu. Należy dokonać montażu wentylacji uwzględniając już istniejące instalacje, zagospodarowac odpowiedno duże miejsca i przeciągnąć całość montowanej wentylacji w domu tak, aby była jak najmniej widoczna.

Różnice cenowe montażu systemów mechanicznej wentylacji w zamieszkałym domu

Cennik montażu wentylacji mechanicznej w gotowym budynku zasadniczo nie będzie się różnił. Ważny jest tutaj stan budynku, warunki do montażu oraz nakład pracy związany z dopasowaniem wentylacji do pozostałych instalacji. Jeśli chodzi o cennik, to najlepiej uzupełnić formularz montażu wentylacji dostępny na stronie, a my dokonamy niezobowiązującej wyceny.

Kanały wentylacyjne
System wentylacji

Montaż wentylacji mechanicznej

Montaż wentylacji mechanicznej warto powierzyć doświadczonym specjalistom, bo choć na pierwszy rzut oka może wydawać się on łatwy, to w rzeczywistości jest inaczej. Trudności mogą występować przede wszystkim z odpowiednią jej regulacją, lecz nie tylko. To właśnie między innymi dlatego warto znaleźć godną zaufania firmę, której będziemy mogli powierzyć kompleksowe wykonanie tego typu usług. Wykonawcy przygotują dla Państwa projekt i zapewnią o poprawnym montażu instalacji. I choć nie jesteśmy do końca w stanie ocenić poprawności wykonanego systemu, to i tak warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.

Tak jak nie wystarczy najwyższej jakości płótno, czy też farby, by powstał dobry obraz, tak samo nie wystarczy najwyższej klasy rekuperator, czy też najlepsza instalacja, by powstała komfortowa i energooszczędna wentylacja mechaniczna. Niezbędny jest jeszcze bowiem odpowiedni jej montaż. Aby system ten mógł generować duże oszczędności i aby dawał odczuwalny komfort i jednocześnie filtrował nawiewane powietrze, niezbędne jest spełnienie kilku warunków. Mowa tu przede wszystkim o dobrej klasy rekuperatorze, poprawnie wykonanym projekcie inżynierskim, jak również o odpowiednio wykonanej instalacji wentylacyjnej. Każdy z tych czynników zależy w głównej mierze od umiejętności, wiedzy oraz doświadczenie firmy instalacyjnej.

Dlaczego odpowiedni montaż wentylacji mechanicznej jest tak istotny?

Odpowiedni montaż wentylacji mechanicznej oznacza takie wytyczenie tras ich prowadzenia, które zagwarantuje transport powietrza w dwóch kierunkach: z pomieszczeń, jak i do pomieszczeń. Musi ono przepływać cicho, efektywnie wentylując całe pomieszczenie i docierając do każdego zakamarka. Tylko wtedy wentylacja ta daje gwarancję komfortu klimatycznego. Optymalizacja jest odpowiedzialna także za wykluczenie, bądź też zminimalizowanie konieczności wykonywania zabudowy kanałów. Wiele zależy tutaj przede wszystkim od projektu budynku, jednakże doświadczona firma będzie w stanie dobrać odpowiedni rodzaj instalacji oraz prowadzenia kanałów w taki sposób, by funkcjonowały one w pełni niezawodnie.

System wentylacji na poddaszu

Montaż wentylacji – czemu nie warto tego robić samemu?

Często by cokolwiek zmienić w domu lub założyć jakąś instalację, potrzebny jest specjalista w danej dziedzinie. Bywa, że są to rzeczy bardzo skomplikowane, które wymagają profesjonalnej wiedzy i doświadczenia. Taką czynnością może być montaż wentylacji, który może wydawać się banalny, ale jednak taki nie jest. Trzeba doskonale wiedzieć, co gdzie zamontować, aby wszystko działało prawidłowo. Oprócz tego istotną kwestią jest odpowiednie dopasowanie urządzenia do danego mieszkania lub domu. Dlatego przed montażem wentylacji lub jakiejkolwiek innej instalacji zatrudnijmy dobrego fachowca z odpowiednią wiedzą.