Rekuperacja Warszawa

Wentylacja mechaniczna – dlaczego jest tak popularna?

W Polsce, a zwłaszcza w Warszawie powstaje coraz więcej energooszczędnych, nowoczesnych domów pasywnych. Dla takich budynków wentylacja mechaniczna wymagana jest normami budowlanymi. Przepisy mówią także o tym, że w budynku nie mogą być zamontowane dwie, konkurencyjne wentylacje – najczęściej chodzi o przypadek, kiedy znajduje się już w budynku wentylacja grawitacyjna, wykorzystująca konwekcję powietrza. Wtedy w przypadku montażu instalacji mechanicznej wszystkie kominy grawitacyjne należy zaślepić. Rekuperacja, ze względu na nowe budownictwo, jest coraz popularniejsza wśród osób zamieszkujących miasto Warszawa, ale nie tylko.

Montaż rekuperacji na poddaszu
Kanał wentylacyjny

Rekuperacja – warto w nią zainwestować!

Nie trzeba mieć od razu domu pasywnego, aby trzeba lub warto jest zainwestować w rekuperatory w budynku. Tu w Warszawie wiemy o tym doskonale i doradzamy klientom. Jeśli inwestujemy sporo w szczelność naszego domu lub innego obiektu, to zastosowanie innej wentylacji niż wentylacji mechanicznej jest po prostu złym wykorzystaniem tych pierwszych inwestycji. W przeciwnym razie sami sobie stworzymy pomieszczenie, w którym zawsze będzie duszno, a przepływ powietrza będzie bliski zeru i zupełnie nieodczuwalny.

Zasady prawidłowej rekuperacji budynku

Wydanie pieniędzy na wysokiej jakości produkt i szukanie oszczędności w zleceniu usług montażowych to najczęstszy błąd osób decydujących się na wentylację mechaniczną w Warszawie. Aby tego uniknąć, warto przestrzegać trzech zasadniczych, wpływających na siebie kwestii, decydując się na wentylację mechaniczną: sporządzenie dobrego projektu inżynierskiego, zakup wysokiej jakości produktu oraz zlecenie profesjonalnego montażu. Dopiero przestrzeganie tych zasad gwarantuje sukces, czyli korzyści wynikających z zastosowania sprawnie funkcjonującej, efektywnej rekuperacji.

Rekuperacja budynku – zalety

Zalet rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej i wykorzystania rekuperatorów, jest bowiem bez liku. Ten system wentylacyjny ogranicza emisję dwutlenku węgla (maksymalnie niski poziom) oraz zaopatruje wnętrze w świeże, czyste, wolne od pyłu i kurzu oraz zdrowe powietrze, którym można spokojnie głęboko oddychać, nie martwiąc się o ewentualnie zanieczyszczone powietrze na zewnątrz budynku – co w Warszwie jest dość istotne. Jest to zatem najwyższy komfort oddychania. Taka wentylacja nie dość, że nawiewane powietrze oczyszcza, ale może je także zależnie od potrzeb i pory roku odpowiednio schłodzić lub ogrzać. Wentylacja mechaniczna pozwala ponadto na maksymalne zminimalizowanie strat energii cieplnej i skuteczniejsze ogrzewanie budynku. Jest to argument, który ostatecznie przekonuje wszystkich warszawiaków zastanawiających się nad zainwestowaniem w rekuperację budynku.

Kanały wentylacyjne na poddaszu