Rekuperacja Częstochowa

Rekuperacja, czyli najskuteczniejszy system wentylacji

Rekuperacja, czyli inaczej wentylacja mechanicza przeprowadzana coraz częściej w nowoczesnym, szczelnym budynku to najskuteczniejsze rowiązanie wentylacyjne dostępne na rynku. Oprócz rekuperacji przeprowadzanej w Warszawie oferujemy również te same usługi w mieście Częstochowa. Warto zatem przyjrzeć się bliżej korzyściom zastosowania wentylacji mechanicznej.

Rekuperacja – niekończące się korzyści

Montaż wentylacji mechanicznej nie powinien być wykonywany samodzielnie, gdyż jest on najistotniejszą kwestią w dokonywaniu rekuperacji budynku, tak samo jak dobór wysokiej jakości instalacji, która, mimo wysokiej ceny, może okazać się bez odpowiedniego montażu, zupełną stratą pieniędzy. Dlatego tak ważne jest zlecenie profesjonalnego montażu.

Kanał wentylacyjny
Montaż rekuperacji na poddaszu

Zasady działania rekuperacji

Wentylacja mechaniczna obok wywiewania zużytego powietrza, jak to czynią wszystkie systemy wentylacyjne, oczyszcza i filtruje świeżo nawiewane powietrze, dzięki czemu nie ma w nim zarazków, bakterii i wirusów, zanieczyszczeń, powodujących alergię pyłów i kurzu, a także wskazuje na niski poziom dwutlenku węgla, czego nie zagwarantuje żadna wentylacja grawitacyjna. Rekuperacja działa zarówno w sezonie grzewczym, jak i w upalne lato. Wraz z gruntowym wymiennikiem ciepła dostosowuje temperaturę pomieszczenia do indywidualnych potrzeb (wygodne sterowanie automatyczne). Wpływa tym samym na poprawę samopoczucia przebywających w pomieszczeniu osób.

Możliwość wykonania rekuperacji w Częstochowie

Nie tylko w Warszawie spotyka się rozwiązania domów pasywnych. Zdajemy sobie z tego doskonale sprawę, dlatego oferujemy swoje usługi rekuperacji w całej Polsce, w tym również w Częstochowie. Jeśli inwestują Państwo w szczelne trzyszybowe okna, wysokiej jakości drzwi i inne nowoczesne i drogie produkty, kompletnym błędem byłoby zainstalowanie innej wentylacji niż wentylacja mechaniczna. W przeciwnym razie bowiem z pomieszczeń zrobi się „termos“, a zużyte powietrze nie będzie wywiewane przez szczelnie zamknięte pomieszczenie.