Rekuperacja Łódź

System, który wydatnie pozwala podnieść komfort przebywania w pomieszczeniach przeznaczonych dla ludzi, nosi technicznie brzmiącą nazwę rekuperacja Lódź, powiat łódzki, ale i także dalsze okolice województwa obsługuje wiele wyspecjalizowanych firm zdolnych zabezpieczyć zaplecze techniczne, infrastrukturalne i know how.

Rekuperacja jest eko w Łodzi!

Systemy rekuperacyjne stoją w zgodzie z nurtami ekologicznymi tak popularnymi od dziesięcioleci w uprzemysłowionych rejonach świata. Optymalizacja wszelkich procesów posuwa się coraz dalej i dalej. Zagłębiamy się w szczegóły działania cykli produkcyjnych. Badamy materie na poziomach dotąd nieosiągalnych. Nie boimy się przesuwać granice poznania w rejony będące dotychczas ziemia nieodkrytą. I jak dawni zdobywcy ziemi stawiamy po raz pierwszy stopę w miejscach nienaznaczonych ludzkim poznaniem.
Rekuperacja daje możliwości realizowania oszczędności w rejonach, które ludzie zasiedlili już dawno. Od epoki neolitycznej przecież budują swoje domostwa, bo osiadły tryb życia i rolnicze przyzwyczajenia spowodowały rewolucje w ich stylu życia.

Łodzianie wybierają rekuperatory

Rekuperatory montowane w liniach wentylacyjnych pozwalają wychwytywać ciepło z powietrza, które dotychczas było uwalniane do atmosfery, a z nim zapasy ciepła zakumulowane w procesie ogrzewania.
Aparatura rekuperatora pozwala, dzięki zmyślnej konstrukcji odzyskać nawet osiemdziesiąt pięć procent ciepła. Przekłada się to na płacone rachunki za ogrzewanie. Rekuperator pozwala zaoszczędzić realne złotówki. Złotówki, które zwykle wydajemy, płacąc wyższe rachunki za energię elektryczną lub paliwa stosowane do ogrzewania pomieszczeń. Można z powodzeniem bronic tezy, że pieniądze wydane na montaż instalacji rekuperacyjnej nie są de facto kosztem. Nie są kosztem, bo z każdym rokiem eksploatacji wentylacji mechanicznej z rekuperatorem oszczędzamy pieniądze.

Jak działa rekuperator?

Zasada działania jest arcyprosta. Instalacja wentylacyjna jest podzielona na dwa obiegi. Pierwszy z powietrzem czystym i zimnym. Drugi ze zużytym powietrzem, zawierającym znaczny ładunek ciepła. Oba strumienie spotykają się w rekuperatorze. Nie dochodzi do ich zmieszania. Jedynie kalorie energii migrują z jednego strumienia do drugiego.

Wyróżnia się kilka rodzajów urządzeń do rekuperacji. Najczęściej jednak stosowane są dwa dość proste rozwiązania.
Wymienniki przeciwprądowe i aparaty krzyżowe. Poza tym w sieciach handlowych spotyka się rozwiązania mieszane.
Pierwsze z wymienionych mają zdecydowanie największą sprawność. Sięga ona nawet ponad dziewięćdziesięciu procent odzyskanego ciepła.
Wymienniki krzyżowe z racji mniejszej sprawności łączone są w zespoły.

Jeśli rekuperacja Łódź to tylko z nami!