Wentylacja mechaniczna w bloku

Instalacja wentylacji mechanicznej w bloku

Komfort, bezpieczeństwo i zdrowie to najważniejsze elementy, wpływające na nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie. By warunki te były spełnione, również i w domu należy zadbać o właściwą wentylację przestrzeni. Dzięki zoptymalizowanym działaniom zapewnimy sobie nie tylko poprawę samopoczucia, ale i zaoszczędzimy na kosztach ogrzewania. Ponadto, nowoczesne rozwiązania pomogą w zachowaniu energooszczędności, by koszty utrzymania domu nie były zbyt wysokie. Zazwyczaj w tym celu wykorzystywana jest wentylacja grawitacyjna, jednakże coraz więcej osób przekonuje się do zalet wynikających z instalacji wentylacji mechanicznej w bloku, jak i innych budynkach mieszkalnych.

Wentylacja mechaniczna w bloku pomoże w usuwaniu wydychanego dwutlenku węgla, zanieczyszczeń powietrza oraz wielu substancji, które wydzielając się w nadmiarze są przyczyną pleśni w mieszkaniu. Dobrze wykonana instalacja wentylacyjna zadba o powyższe elementy, by skutecznie podnieść jakość i komfort użytkowania przestrzeni. Odchodzenie od wentylacji grawitacyjnej przede wszystkim związane jest z jej nieskutecznością w okresie letnim, jak i zimowym. Wsparcie systemu mechanicznego gwarantuje doskonałe warunki eksploatacyjne, które nie powodują dyskomfortu.

Wentylacja na zewnątrz budynku
W trakcie montażu wentylacji na ścianie

Czy warto stosować wentylację mechaniczną w bloku?

Jednym z popularniejszych rozwiązań jest stosowanie wentylacji mechanicznej z dodatkowym wsparciem rekuperatora. System ten odpowiada za wymianę powietrza w pomieszczeniach niezależnie od pogody i warunków atmosferycznych. Dodatkowym atutem jest rekuperacja, czyli odzysk ciepła. Oprócz standardowych korzyści, które wynikają z kompleksowego montażu instalacji wentylacyjnej rozwiązanie mechaniczne dba o ograniczenie hałasu napływającego z otoczenia. Potencjał technologiczny pozostaje skutecznym wsparciem instalacji, dzięki czemu nawet małe mieszkania mogą cieszyć się świeżym i zdrowym powietrzem.

Instalacja wentylacji mechanicznej w bloku z dodatkowym wsparciem odzysku ciepła działa na zasadzie wymiany. Świeże powietrze zanim znajdzie się w pomieszczeniu najpierw jest ogrzewane ciepłem, które we wcześniejszej fazie zostało odebrane z powietrza usuwanego. Takie rozwiązanie umożliwia zachowanie większości energii zużytej, która zapewnia w domu właściwy komfort cieplny i dodatkowo nie marnuje się.