Wentylacja mechaniczna na poddaszu

Jaka wentylacja na poddaszu?

Poddasze to miejsce niezwykle klimatyczne. Niezależnie od tego, czy mieści się w kamienicy, wysokim budynku mieszkalnym, czy domu jednorodzinnym narażone jest na nadmierne nagrzewanie, w pomieszczeniu takim możemy słyszeć także większy hałas dochodzący zewnątrz. Niewiele poddaszy zapewnia domownikom komfort, który pozbawiony jest wykazanych wcześniej wad. Mimo wszystko poddasze jest miejscem, które można doskonale zagospodarować, dlatego należy zadbać o poprawę jakości i komfortu życia w takim pomieszczeniu poprzez dobór właściwych rozwiązań.

Wentylacja mechaniczna na poddaszu to jedna z nowoczesnych i chętnie wybieranych propozycji, która z pewnością wpłynie pozytywnie na przebywanie w tym miejscu. Na rynku dostępne są wentylacje, które mogą być wyposażone w odzysk ciepła lub klimatyzator, co jest dodatkowym walorem dla tego dedykowanego rozwiązania.

DSC03137 1
DSC03134 1

Czy na poddaszu warto zamontować wentylację mechaniczną?

Unoszące się do góry powietrze wymaga właściwych rozwiązań, by pomóc w jego wydaleniu i doprowadzeniu do wnętrza nieco świeżego powietrza – w tym celu należy zamontować dobrej jakości wentylację. Na poddaszu należy szczególnie o nią zadbać. Wiele osób dostrzega istotną różnicę między montażem na poddaszu wentylacji mechanicznej a tradycyjnymi rozwiązaniami, które nie wykorzystują zautomatyzowanego mechanizmu. Przede wszystkim, proponowane w WOJWENT mechanizmy nie są zależne od warunków atmosferycznych, dlatego zapewniają komfort i wysoki poziom działania bez zależności od innych czynników zewnętrznych. Należy pamiętać, aby taka instalacja na poddaszu została dobrze zaplanowana, ponieważ wszelkie błędy w tym obszarze będą mieć wpływ na użytkowanie pomieszczenia, a późniejsze przeróbki mogą pochłonąć większe koszty niż pierwotnie.

Skontaktuj się z nami