Gruntowy wymiennik ciepła schemat działania

Korzyści z zastosowania gruntowego wymiennika ciepła

Płytowy, gruntowy wymiennik ciepła firmy PRO-VENT GEO jest innowacyjnym rozwiązaniem systemowym, który różni się od żwirowych wymienników ciepła. Jest niesamowicie wydajnym urządzeniem sprawdzającym sę przez okrągły rok.

Gruntowy wymiennik ciepła – schemat budowy

GWC PRO-VENT GEO to wymiennik z grupy wymienników bezprzeponowych, co oznacza, że powietrze przepływające przez wymiennik ma bezpośredni kontakt z gruntem i nie jest od niego izolowany instalacją. Składa się z płyt ułożonych na podsypce piaskowo-żwirowej. Budowa wymiennika ciepła GWC PRO-VENT GEO oraz schemat gwarantuje jego imponującą wydajność pracy (w okresie zimowym wstępnie podgrzewane jest powietrze nawiewane do pomieszczeń oraz zapewnia komfortowy chłód w ciągu upałów). Stanowi zatem niezbędny element każdego energooszczędnego, nowoczesnego budynku.

DSC03004 1

Schemat działania gruntowego wymiennika ciepła

Zasada działania systemu GWC PRO-VENT GEO wygląda następująco: najpierw powietrze z zewnątrz pobierane jest przez terenową czerpnię powietrza do kolektora gruntowego wymiennika ciepła ze specjalnym wkładem antybakteryjnym. Transportowane powietrze przepływa dalej przez poziome rzędy płyt wymiennika, a następnie przechodzi przez elementy dobiegowe do centrali wentylacyjnej. Zamontowany czujnik temperatury zewnętrznej dokonuje jej pomiaru i powietrze przepływające przez wymiennik jest wstępnie podgrzane lub schładzane.

Gruntowy wymiennik ciepła – zasada działania i funkcjonalność

System GWC PRO-VENT GEO daje, poprzez zastosowanie czujnika temperatury, nie tylko możliwość regulacji temperatury nawiewanego do budynku powietrza, ale także kontrolę jego parametrów, a mianowicie wilgotności. Jego zasada działania umożliwia tym samym dowilżenie powietrza nawiewanego lub obniżenie tej wilgotności w czasie dusznych, gorących dni, co korzystnie wpływa na ogólne samopoczucie latem. Warta zauważenia jest również jego zdolność do ciągłej, nieprzerwanej pracy, co oznacza brak konieczności regeneracji wymiennika i ciągłe zapewnienie optymalnych parametrów wymiennika. Stała cyrkulacja powietrza pozwala skutecznie zapobiec rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów oraz bakterii, przy zachowaniu optymalnego stopnia jego pracy i tym samym wydajności.

DSC03106 1
Skontaktuj się z nami