Wentylacja mechaniczna projektowanie

Wentylacja mechaniczna – dlaczego warto?

Nasze usługi są świadczone w sposób profesjonalny, a same wentylacje mechaniczne cieszą się coraz większą popularnością zarówno w prywatnych domach, jak i miejscach pracy. To innowacyjne rozwiązanie niesie bowiem ze sobą wiele korzyści. Pierwszą z nich jest znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania. Widać zatem wyraźnie, że inwestycja w wentylację mechaniczną to niesamowita oszczędność w perspektywie długoterminowej. Ponadto, wentylacja mechaniczna zapewnia szybką wymianę powietrza, co oznacza, że powietrze jest świeże, a sam proces chroni skutecznie pomieszczenie przed niepożądaną wilgocią. Co więcej, w WOJWENT otrzymają Państwo profesjonalny projekt swojej wentylacji – projektowanie jest bowiem procesem, który wykonujemy z dużą dbałością o szczegóły. Cena wentylacji i innych rozwiązań w WOJWENT jest niezwykle atrakcyjna.

Kanały wentylacyjne pod sufitem
Kanały wentylacyjne

Wentylacje mechaniczne – korzystne ceny w WOJWENT

Sercem każdej wentylacji mechanicznej, na którym spoczywa największe zadanie, jest rekuperator – urządzenie zaawansowane technologiczne o ogromnym potencjale. Służy ono do filtracji powietrza i jest w stanie odzyskać bardzo dużą ilość energii cieplnej z urządzeń i oddechów ludzi, którą wykorzystuje się na ogrzewanie pomieszczenia. Montaż wentylacji mechanicznej wykonujemy między innymi w Warszawie, miejscu, gdzie mieszkańcy naprawdę korzystają z rozwiązań domów pasywnych lub innych nowoczesnych rozwiązań budowlanych, jak na przykład okna trzyszybowe o wysokiej klasie szczelności. Każdy montaż poprzedzony jest odpowiednim projektem. Wentylacja mechaniczna jest dodatkowo tańszym i skuteczniejszym rozwiązaniem od wentylacji grawitacyjnej.

Wentylacje mechaniczne – projektowanie

Cena wentylacji mechanicznej jest o wiele niższa przykładowo od wentylacji grawitacyjnej, która wymaga większego nakładu pracy oraz samych instalacji (kosztowne kanały kominowe), a także przynosi o wiele lepsze efekty. Czyste, filtrowane powietrze sprawia po prostu, że w pomieszczeniu oddycha się lepiej. Każdą wentylację, a w szczególności tę mechaniczną, trzeba dobrze zaprojektować. Najkorzystniej jest zlecić projektowanie oraz dokonać montażu wentylacji mechanicznej jeszcze na etapie budowania, przed przeciągnięciem innych przewodów, rozplanować kratki wentylacyjne przed zalaniem stropu, kiedy można je jeszcze estetycznie ukryć we wnękach ścian.

Skontaktuj się z nami