Rekuperacja Warszawa

Wentylacja mechaniczna – dlaczego jest tak popularna?

W Polsce powstaje coraz więcej energooszczędnych, nowoczesnych domów pasywnych. Dla takich budynków wentylacja mechaniczna wymagana jest normami budowlanymi. Przepisy mówią także o tym, że w budynku nie mogą być zamontowane dwie, konkurencyjne wentylacje – najczęściej chodzi o przypadek, kiedy znajduje się już w budynku wentylacja grawitacyjna, wykorzystująca konwekcję powietrza. Wtedy w przypadku montażu instalacji mechanicznej wszystkie kominy grawitacyjne należy zaślepić. Rekuperacja, ze względu na nowe budownictwo, jest coraz popularniejsza wśród osób zamieszkujących miasto Warszawa, ale nie tylko.

DSC03123 1
DSC03136 1

Rekuperacja – warto w nią zainwestować!

Nie trzeba mieć od razu domu pasywnego, aby trzeba lub warto jest zainwestować w rekuperatory w budynku. Tu w Warszawie wiemy o tym doskonale i doradzamy klientom. Jeśli inwestujemy sporo w szczelność naszego domu lub innego obiektu, to zastosowanie innej wentylacji niż wentylacji mechanicznej jest po prostu złym wykorzystaniem tych pierwszych inwestycji. W przeciwnym razie sami sobie stworzymy pomieszczenie, w którym zawsze będzie duszno, a przepływ powietrza będzie bliski zeru i zupełnie nieodczuwalny.

Zasady prawidłowej rekuperacji budynku

Wydanie pieniędzy na wysokiej jakości produkt i szukanie oszczędności w zleceniu usług montażowych to najczęstszy błąd osób decydujących się na wentylację mechaniczną. Aby tego uniknąć, warto przestrzegać trzech zasadniczych, wpływających na siebie kwestii, decydując się na wentylację mechaniczną: sporządzenie dobrego projektu inżynierskiego, zakup wysokiej jakości produktu oraz zlecenie profesjonalnego montażu. Dopiero przestrzeganie tych zasad gwarantuje sukces, czyli korzyści wynikających z zastosowania sprawnie funkcjonującej, efektywnej rekuperacji.

Rekuperacja budynku – zalety

Zalet rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej i wykorzystania rekuperatorów, jest bowiem bez liku. Ten system wentylacyjny ogranicza emisję dwutlenku węgla (maksymalnie niski poziom) oraz zaopatruje wnętrze w świeże, czyste, wolne od pyłu i kurzu oraz zdrowe powietrze, którym można spokojnie głęboko oddychać, nie martwiąc się o ewentualnie zanieczyszczone powietrze na zewnątrz budynku. Jest to zatem najwyższy komfort oddychania. Taka wentylacja nie dość, że nawiewane powietrze oczyszcza, ale może je także zależnie od potrzeb i pory roku odpowiednio schłodzić lub ogrzać. Wentylacja mechaniczna pozwala ponadto na maksymalne zminimalizowanie strat energii cieplnej i skuteczniejsze ogrzewanie budynku. Jest to argument, który ostatecznie przekonuje wszystkich zastanawiających się nad zainwestowaniem w rekuperację budynku.

DSC03089 1
Skontaktuj się z nami